popco
19 بهمن 1401 - 13:01

آتش نشانی تهران در خوی چه می کند؟

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای زلزله زدگان خوی گفت: 10 خودروی آتش نشانی در محل حادثه مستقر شده و 5 کامیون جنس هم ارسال کرده ایم.

قدرت الله محمدی رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای زلزله زدگان خوی گفت: 10 خودروی آتش نشانی در خوی مستقر شده است و 5 کامیون جنس با کمک بچه های آتش نشانی فراهم کرده و به محل زلزله زدگان ارسال کردیم مواد ارسالی شامل کپسول آتش نشانی، وسایل بهداشتی، پتو، آب معدنی، وسایل گرمایشی و ... بود.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه 110 اردوگاه در محل زلزله زدگان برپا شده است،گفت: حوادث بعد از زلزله بیش از حوادث زلزله است و هر لحظه امکان آتش سوزی وجود دارد و آتش می توانند سریع سرایت کند.

محمدی گفت: 200 خاموش کننده هم به خوی ارسال کرده ایم و آموزش های لازم به شهروندان داده شده که در هنگام حریق چه اقدامی انجام دهند تا ماموران آتش نشانی به محل برسند و وجود این کپسول ها لازم و ضروری است.

وی بیان کرد: در زلزله 3 فوتی داشتیم و بعد از زلزله 2 نفربر اثر گازگرفتگی جان باختند .

رییس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه وضعیت در حال حاضر بهتر شده است، گفت: افرادی که خانه هایشان قابل باسازی باید  اقدامات انجام و خانه ها بروند و برای الباقی هم باید کانکس تهیه شود تا تکلیف خانه هایشان مشخص شود.

وی در خصوص سیستم گرمایشی زلزله زدگان گفت که از هیتر برقی استفاده می شود اما باید هر چه سریعتر وضعیت اسکان مشخص شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1027433