popco
19 بهمن 1401 - 09:46

کشف زمین‌خواری در کالپوش میامی/۲۸۰ هکتار از اراضی دولتی رفع تصرف شد

فرمانده فراجای استان سمنان از کشف زمین‌خواری ۲۸۰ هکتار از اراضی دولتی در منطقه کالپوش و رفع تصرف آن با پیگیری و تلاش مأموران انتظامی شهرستان میامی خبر داد.

سردار عبدالله حسنی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به وضعیت مناسب جغرافیایی و آب و هوایی منطقه کالپوش میامی احتمال زمین‌خواری توسط افراد فرصت‌طلب و سودجو مأموران پلیس امنیت اقتصادی به همراه کارکنان اداره منابع طبیعی شهرستان به‌طور مستمر در این منطقه گشت دارند و با متخلفان برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی استان سمنان تصریح کرد: مأموران اداره منابع طبیعی به یک قطعه زمین در روستای نردین مظنون شدند و پس از استعلام بررسی اسناد و مدارک آن مشخص شد 280 هکتار از اراضی دولتی توسط فردی از اهالی روستا تصرف و اقدام به کشت و زرع در آن کرده است که در این خصوص پرونده تشکیل و تحت پیگرد قضایی قرار گرفت.

حسنی به اجرای حکم و رفع تصرف کامل زمین به همراه دستگیری متهم توسط مأموران انتظامی میامی اشاره و تصریح کرد: کارشناسان ارزش زمین را 280 میلیارد ریال برآورد کردند.

وی خاطرنشان کرد: حفظ و حراست از اراضی ملی و بیت‌المال را یکی از اولویت‌ها و مأموریت‌های اصلی پلیس برشمرد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه زمین‌خواری موضوع را از طریق فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.

پیش از این فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از تشکیل 123 پرونده زمین‌خواری در این استان در هفت ماهه امسال خبر داده بود.

به اذعان سرهنگ علیرضا ابوطالبی، در این مدت همچنین 70 نفر از متصرفان اراضی دولتی و ملی دستگیر شدند. همچنین در یک سال گذشته بیش از 70 هکتار از اراضی ملی و دولتی رفع تصرف و سند آن به نام دولت صادر شد.

انتهای پیام/361/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1026929